Дечија недеља

Ове године Дечија недеља је обележена низом активности.
Први дан смо назвали „Слатки дан“. За њега су се потрудили: Гагине мини крофнице (ДраганаГојковић), Биљана Сретеновић (Медени колачи), Јелена Јолић и гости Анђелка Јововић (Чоколадни залогаји).
Деца су уз музику , игру и слаткише уживала у школском дворишту.
У среду 9.10.2019.године, поводом Дечије недеље ученици од петог   до осмог разреда са својим наставницима посетили су ОШ”Др Драгиша Мишовић”.
Учитељица Тамара   Глишовић нас је дочекала са представом “Љубав, ах љубав”.
Лепо дружење завршили смо заједничким осликавањем “Дрво пријатељства”
и поделом симболичних поклона нашим ученицима.
У четвртак 10.10.2019.године поводом Дечије недеље, ученици од петог до осмог разреда са својим наставницимапосетили су ОШ””Војвода Степа Степановић” у Горњој Горевници.
Обишли смо школу а дружење наставили у школској сали кроз:
-плес са балонима
-игра “Музичке столице”
-”Ко ће пре?”(полигон)
-заједнички плес уз песму “Деца су украс света”.
У оквиру Дечије недеље 9.10.2019. године организован је одлазак у Научно технолоошки парк. Организатори посете су чланови Ученичког парламента . Посета је реализована са ученицима средњег обазовања и њиховим разредним старешинама .
Ученици су имали прилику да виде 3Д штампач и да поразговарају са студентима Техничког факултета у Чачку, који се баве истраживањем ове гране штампарства. Објаснили су нам како тај штампач ради, шта је то што они штампају, како то изгледа и која је примена у индустрији. Разговарали смо о томе шта бисмо ми направили да имамо такав штампач. Након тога смо отишли да видимо како раде виртуелне наочаре. Ученици су имали прилику да их испробају.
Излет на Гоч
У оквиру манифестације Дечије недеље за најмлађе ученике наше   школе организован је излет на Гоч . На излет су кренули предшколци и ученици од I до IV разреда.
На излет је кренуло укупно тридесет наставника, ученика и асистената.
Ученици су уживали у шетњи шумом, дечијим игралиштима. Боравак у природи им је пријао и деца су уживала. Све је протекло по плану и без икаквих проблема.
Посета Градској библиотеци
Ученици млађих разреда наше школе искористили су Дечију недељу да посете Градску библиотеку у оквиру акције : „Читамо деци у Библиотеци”,   кроз организоване посете предшколаца и основаца.
Посетили смо Одељење За децу и младе, и уживали у дружењу са књигама и библиотекарима. Поред тога деца су уживала и у луткарској представи „Бакин рођедан“.